Rėmėjai

Sukurta
Galerija
Žiūrėti video

Miuziklas “Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda” 

Režisierė-choreografė –  Anželika Cholina.

Kompozitorius – Kipras Mašanauskas.

Tekstų autorius – Romas Lileikis.

Scenografas – Marijus Jacovskis. 

Kostiumų ir grimo dailininkas – Juozas Statkevičius.

Šviesų dailininkas – Tadas Valeika.


Solistai

Žygimantas Augustas – Mantas Jankavičius.

Barbora Radvilaitė – Karina Krisko-Skambinė.

Bona Sforca – Sigutė Stonytė.

Žygimantas Senasis – Tadas Girininkas.

Tvardovskis – Kostas Smoriginas.

Radvila Juodasis – Jeronimas Milius.

Radvila Rudasis – Tadas Juodsnukis.

Juokdariai – Rafailas Karpis, Mindaugas Jankauskas ir Dominykas Vaitiekūnas.


Premjera –  2014-ųjų gruodžio 12 d.

Trukmė –  2val. 40 min. su pertrauka.

© Paulius Gasiūnas

Spektaklis

Vienos talentingiausių nūdienos Lietuvos režisierių Anželikos Cholinos sukurtas spektaklis gali būti drąsiai vadinamas pačiu gražiausiu, įspūdingiausiu ir patriotiškiausiu pastarojo dešimtmečio mūsų didžiosios scenos kūrinių. Šešiolikto amžiaus karalių meilės istorija papasakota ir jautriai, ir džiaugsmingai, ir dramatiškai. Meniškai ir tikroviškai. Žiūrint spektaklį norisi ir juoktis drauge su juokdariais (operos solistas Rafailas Karpis ir aktorius Dominykas Vaitiekūnas), ir verkti, matant silpstančią Barborą Radvilaitę (dainininkė Karina Krysko-Skambinė).

 

Muzika

“Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legendos” muzikos autorius Kipras Mašanauskas meistriškai sujungė klasikinę Renesanso ir šiuolaikinę muziką, operos arijas ir popmuziką, roko gitarų ir Viduramžių instrumentų skambesį. Miuziklo libretą kūręs Romas Lileikis įnešė svarų indėlį į bendrą kūrinio nuotaiką. K.Smorigino atliekamos vienos pagrindinių miuziklo arijų “Dangus tau dovanojo aukštį” žodžiai jaudina iki širdies gelmių.

© Modestas Ežerskis

Kostiumai

Juozas Statkevičius miuziklui sukūrė kostiumus, kuriuos drąsiai galima vadinti “ir senas, ir naujas”. Renesanso epochos siluetus išmoningai papildo šiuolaikinės formos ir medžiagos. Spektaklyje – 210 kostiumų.

Istorija

Jaunasis karalius Žygimantas Augustas, kurį meistriškai įkūnija dainininkas Mantas Jankavičius, į sostą sėda dar būdamas vaikas. Vienintelis žmogus, kuris gali jam patarti - dvasinis mokytojas senasis ponas Tvardovskis (aktorius Kostas Smoriginas). Žygimantas visiškai neatitinka jo motinos, Krokuvoje reziduojančios karalienės Bonos Sforcos (operos solistė Sigutė Stonytė) lūkesčių. Italės karalienės sprendimams įtakos negali daryti niekas, net jos vyras – karalius Žygimantas Senasis (operos solistas Tadas Girininkas). Žygimanto meilė Barborai sukelia sumaištį valstybėje. Barboros pusbrolis Radvila Juodasis (Jeronimas Milius) ir brolis Radvila Rudasis (Tadas Juodsnukis) nebežino, ar džiaugtis artėjančia karūna, ar baimintis dėl giminaitės likimo.

@ Dmitrijus Matvejevas

Spektaklio komanda

Spektaklyje – 32 šokėjai, kurių kruopštus darbas kuria viso miuziklo dinamiką. Beveik nematomas, tačiau puikiai girdimas - choras “Brevis”. Minimalistinės Krokuvos ir Vilniaus sąjungą simbolizuojančios dekoracijos – Marijaus Jacovskio kūrinys. Viso spektaklio komanda – apie 160 žmonių. Atsiliepimai

Miuziklo premjeros vaizdo įrašas pasiekė audiovizualinių kūrinių specialistus JAV bei Europoje ir sulaukė puikių jų vertinimų ir pagyrimų:

„Originalus ir rafinuotas kūrinys. Subtili, tačiau itin efektinga muzika ir paveiki meninė išraiška kuria giliai sukrečiantį uždraustos meilės paveikslą“, – pagyrų lietuvių darbui negailėjo Candace Stewart, daugiausiai „Grammy“ nominacijų laimėjusios „EastWest Studios“ (JAV) vadybininkė, dirbusi su „The Rolling Stones“, Tom Petty, „Red Hot Chili Peppers“, Madonna, Ice Cube ir Snoop Dogg’u.

„Ištaigingas kūrinys, iš nedidelės šalies. Šiuolaikinėje muzikoje įsimintinos ir melodingos temos yra ypač trokštamos, tačiau – labai retos. „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ būtent ir yra retenybė. Viduramžių nuotaika nuostabiai atspindėta šiuolaikinėmis priemonėmis. Tai sukuria netikėtą, unikalų, teatrališką įspūdį. Novatoriška kompozicija ir pateikimas, kuris turėtų tapti įkvėpimu nūdienos teatro scenai“, – taip miuziklą apibūdino Jody Toll, „Universal Pictures“ ir „Sony Pictures Entertainment“ kūrybos konsultantė iš JAV.

Istorinis lietuvių kūrinys sužavėjo ir legendinės specialiųjų efektų kūrėjų dinastijos atstovą Gene Warren III. „Įstabus senovės ir modernumo sąlytis. Operiniais perlais puoštas lietuvių miuziklas gali drąsiai konkuruoti su Italijos pastatymais“, – sakė filmų „Immortals“ („Nemirtingieji“), „Moonrise Kingdom“ („Mėnesienos karalystė“), „Scream 3“ („Klyksmas 3“) specialiųjų efektų meistras iš Los Andželo.

Sukurta