Rėmėjai

Sukurta
Galerija

Spektaklis pagal Marlene Dietrich dainas

Choreografė ‒ Anželika Cholina.

Scenografas ‒ Marijus Jacovskis.

Kostiumų dailininkas ‒ Juozas Statkevičius.

 

Dalyvauja ‒ 26 artistai.

Trukmė  ‒ 1 val. 10 min.

Premjera  ‒ 1998 m. vasario 23 d.

Apie spektaklį

Didelio populiarumo sulaukusiame spektaklyje dalyvauja 10 baleto artistų ir 16 dramos teatro aktorių. Prasminė spektaklio ašis ‒ Marlene Dietrich dainos apie amžiną moters grožį ir tvirtumą. „Moterų dainose“ A. Cholinai pavyko nuo puikių Nacionalinio dramos teatro artisčių nuplėšti vaidybos luobą ir paversti jas talentingomis šokėjomis. Tuo tarpu baleto artistai didesnį dėmesį galėjo skirti vaidmens kūrimui.

Spektaklio atmosfera

Skurdus prieplaukos restoranas, sustojęs laikas, tingiai besisukantis tarp didžiulių ventiliatorių sparnų, trys nuobodžiaujantys padavėjai... Tokia spektaklio siužetinė ekspozicija. Veiksmas prasideda, kai sukaukia laivo sirena ir iš denio pasirodo 18 moterų. Jos paprastos ir paslaptingos, egzotiškos ir naivios, koketiškos ir nuoširdžiai atviros. Viena po kitos jos išnyra iš savo sunkių tamsių paltų ir virsta nuostabiausiomis plaštakėmis: kiekviena su savo istorija, ilgesiu, žlugusiomis ar dar neišsipildžiusiomis svajonėmis.

 Spektaklio atmosferą kuria kerintis gilus Marlene Dietrich balsas. Nuotaika pinama iš liūdnų ir linksmų keista širdgėla persmelktų šlagerių, Antrojo pasaulinio karo metais spaudusių ašarą, įžiebusių viltį ir padėjusių pamiršti. Muzika, scenovaizdis, kostiumai ir grimas, choreografija bei režisūra panardina publiką į nostalgiškos nuotaikos rūką. Šokio įtaigos pagrindas ‒ subtili vaidyba, su kiekvieno atlikėjo menine prigimtimi susietas artistiškas ir elegantiškas judesys. Choreografės fantazija skleidžiasi sklandžiai ir lengvai. Ji nesistengia stulbinti sudėtinga šokio kalba ‒ atvirkščiai, paperka išradingu paprastumu.

 

Repertuaras

Artimiausiu metu spektaklis nebus rodomas.

Sukurta