rėmėjai

Sukurta
Galerija
Žiūrėti video

Valstybinis Maskvos J. Vachtangovo teatras

Šokio spektaklis pagal klasikinių baletų muziką „Vyrai ir moterys (arba scenarijai pagal kuriuos gyvena žmonės)

Choreografė – Anželika Cholina.

Scenografas – Marijus Jacovskis.

Kostiumų dailininkas – Juozas Statkevičius.

Šviesų dailininkas – Tadas Valeika.

Repetitorė – Živilė Baikštytė.

 

Įspūdingus vaidmenis sukūrė Vachtangovo ir Tabakovo teatrų 10-ies aktorių trupė.

 

Moterys

Ana Čipovskaja, Lada Čiurovskaja, Asia Domskaja, Ksenija Kubasova, Anastasija Lukjanova.

 

Vyrai

Dmitrij Endalcev, Aleksandr Konstantinov, Pavel Popov, Denis Samoilov, Pavel Judin.

 

Trukmė – 2 val. 10 min. su pertrauka

Premjera – 2015 m. spalio 7 d.

2016 m. balandžio 11- 13 dienomis Anželikos Cholinos šokio teatras suteikia Jums unikalią galimybę pamatyti naujausią A. Cholinos premjerą išleistą Maskvos J. Vachtangovo teatre “Vyrai ir moterys”.

Šis spektaklis – tai šokio poema, jautrūs pamąstymai apie vyriškos ir moteriškos esybės skirtumus, apie meilę ir likimus. Anželika Cholina čia atlieka ne tik režisierės-choreografės vaidmenį, bet yra ir libreto autorė, atidi stebėtoja, psichologė, filosofė. Šiame spektaklyje ji tiksliai žino ką nori pasakyti savo žiurovui.

Penkios poros, dešimt skirtingų charakterių išraiškingai ir įtikinamai vaidina/šoka noveles apie meilę ir apie išdavystę, pavydą ir ištikimybę, aistrą ir varžymąsi. Kai kurie epizodai sukelia žiūrovų supratimą ir palaikymą, kiti – užuojautą ir nuostabą.

Spektaklyje sutelpa visas judesio pasaulis, kuriame užgimsta nauja estetika, gracija, švelnus humoras ir aštrus groteskas. Viskas pateikiamа išradingai, suvaidinama juvelyriškai tiksliai, be menkiausių netikslumų. Žiūrovai sėdi nekvėpuodami, palaimingai šypsodamiesi.

Choreografė Anželika Cholina

“Šis spektaklis – fantazija Meilės tema, tragiškoji komedija, kuri suausta iš mano stebėjimų. Aš jį pavadinau “Vyrai ir moterys” dėl to, kad spektaklis yra būtent apie vyrus ir moteris. Man norėjosi atsakyti į klausimą, kodėl žmonių santykiuose niekas neįvyksta iki galo, kodėl tiek daug sugriautų sąjungų ir sulaužytų likimų? Spektaklyje vaidinamos vyrų ir moterų meilės istorijos nuo jų užgimimo akimirkos, kupinos tyrumo, tikėjimo ir meilės iki jų žemiškojo gyvavimo pabaigos, kuomet jausmai, kurių jie ieškojo, surado ir išgyveno – miršta.”

Atsiliepimai

“Spektaklis nėra sukurtas pagal literatūrinį kūrinį. Tiesiog moterys, tiesiog vyrai, tiesiog jų bandymai suprasti vieni kitus ir būti kartu, arba nebūti kartu... Bandymai suprasti meilę, priimti ją, gyventi ja, tiesiog gyventi. Tyro vandens scenos iš gyvenimo, kur atpažįsti ir save, ir draugus, ir jų pažįstamus. Santykių gyvenimas nuo gimimo iki paskutinių dienų, skirtinguose jų etapuose toks kintantis priklausomai nuo emocijų lygmens, aistrų, pergyvenimų, rūpesčių. Ir kaip daug galima perteikti su muzika ir plastika! Atskira padėka už humoro dozę (būtent tai man norėjosi atrasti šiame spektaklyje)!”

Jana Motovilova

 

“Anželika Cholina sukūrė labai gražų, šmaikštų, įdomų spektaklį su toli gražu nepaprasta choreografija, kurią jaunieji aktoriai atlieka nepriekaištingai! Baleto artistai pavydėtų. Dar daugiau: aktoriai vaidina subtilias psichologines istorijas! Puikus spektaklis!”

Elena Afrina

 

“Visa tai apibūdinama nuostabiu žodžiu Teatras”.

Larisa Kanevskaja

 

Vieninteliai spektakliai

Balandžio 11d. 19:00 Girstutyje, Kaune.

Balandžio 12d. 19:00 Žvejų rūmuose, Klaipėdoje.

Balandžio 13d. 19:00 Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Vilniuje.

 

Darbą Maskvoje A. Cholina pradėjo dar 2008 metais, debiutavo Maskvos J. Vachtangovo teatre su šokio spektakliu “Moterų krantas”, vėliau sekė “Ana Karenina” ir “Otelas”. Visus šiuos spektaklius Lietuvos žiūrovai turėjo galimybę pamatyti 2015-ųjų rudenį. Ketvirtoji premjera “Vyrai ir moterys” bus pristatoma Lietuvoje balandžio 11-13 Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Visi spektakliai Maskvoje yra sulaukę didžiulio tiek žiūrovų, tiek ir teatro kritikų dėmesio, kurie choreografę apibūdina, kaip “scenoje tveriančią stebuklą”.

 

TV reportažas (rusų kalba).

Sukurta