Rėmėjai

Sukurta
Žiūrėti video

teatras

Istorija

Anželikos Cholinos šokio teatras (A|CH) buvo įkurtas 2000 m. gruodžio 22 d. Jo steigėjos režisierė-choreografė Anželika Cholina ir direktorė Greta Cholina.

Teatro misija kurti baleto, dramos ir šokio sintezės spektaklius, kurie praturtina žmogaus vidų ir, pasitelkiant universalią šokio kalbą, ugdo ir lavina jo dvasines vertybes.

Teatro vizija – puoselėti aukščiausios kokybės šokio meną, ugdyti jaunąją kartą, savo menine ir edukacine veikla daryti transformuojantį poveikį žiūrovams, artistams ir visuomenei, Lietuvoje ir globaliai.

Teatro siekiamybė – būti gyvo teatro pavyzdžiu, statyti gilaus ir stipraus poveikio, laikui nepavaldžius spektaklius. Stebėdami spektaklių istorijas ir veikėjus, žiūrovai gali juos užjausti,  su jais tapatintis arba juos kritikuoti, taip pat permąstyti savo požiūrį į gyvenimą, sužinoti ką nors naujo apie save ir pasaulį, kuriame gyvena, atkreipti dėmesį į pamokas, kurios subtiliai įpintos į teatrinį veiksmą-pasakojimą.

A|CH spektakliuose persipina klasikinio baleto ir šiuolaikinio šokio bei vaidybos elementai, spektakliai išsiskiria įsimintinais choreografiniais bei režisūriniais sprendimais, estetika ir ilgaamžiškumu.  

 
Anželikos Cholinos kūrybos video pristatymas
 

Šiandien

Šiandien A|CH teatras yra vienas ryškiausių ir sėkmingiausių nepriklausomų profesionalių šokio teatrų Lietuvoje. Jausmingi baleto, šokio ir vaidybos sinteze grindžiami spektakliai sulaukė didelio žiūrovų dėmesio, pripažinimo ir įtvirtino šokio spektaklio sąvoką Lietuvoje. 

Nuo teatro įsikūrimo buvo pastatyta 20 spektaklių. Per 24 teatro gyvavimo sezonus parodyti 654 spektakliai, kuriuos išvydo per 400 000 žiūrovų.  Vienas pagrindinių teatro prioritetų – kad spektakliai daug gastroliuotų po Lietuvą ir būtų prieinami visuose šalies regionuose.  

A|CH teatras aktyviai gastroliuoja ir užsienyje. A|CH spektakliai buvo pristatyti Anglijos, Danijos, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Rusijos, Baltarusijos, Turkijos, Vengrijos, Italijos žiūrovams.

 

 

Trupė

A|CH teatras neturi nuolatinės trupės, kiekviena pasirinkta spektaklio tema ar kūrinys reikalauja savitos artistų sudėties.

Statant spektaklius siekiama, kad artistai atitiktų choreografės Aželikos Cholinos sumanymą ir kuriamų personažų charakterius, todėl į pastatymus yra kviečiami įvairių  žanrų Lietuvos ir užsienio teatrų artistai – baleto solistai, šiuolaikinio šokio šokėjai, dramos aktoriai, dainininkai ir kiti scenos menų atstovai.

 

 

 

JAUNIMO TRUPĖ

   2022-aisiais Anželikos Cholinos šokio teatras įsteigė A|CH Meistriškumo klasę ir A|CH Juniors klasę, kuriose ugdomi baleto menui ir šokiui gabūs vaikai.  Klases veda choreografė Anželika Cholina ir LNOBT pedagogė-repetitorė Živilė Baikštytė, kuri dėsto klasikinio šokio metodiką.  Ši veikla palaipsniui peraugo į A|CH teatro Jaunimo trupę, kurios jaunieji artistai kuria kartu su choreografe Anželika Cholina bei dalyvauja spektakliuose didžiojoje scenoje, kartu su profesionaliais šokėjais.  

 
Sukurta