Rėmėjai

Sukurta
Žiūrėti video

teatras

Istorija

2000 m. režisierė-choreografė Anželika Cholina ir Greta Cholina, užimanti teatro direktorės pareigas, įkūrė šokio teatrą. 

A|CH spektakliai išsiskiria subtilia estetika ir choreografiniais bei režisūriniais sprendimais – juose persipina klasikinio baleto ir šiuolaikinio šokio bei vaidybos elementai. Kartu su profesionaliais šokėjais sceniniame vyksme dalyvauja dramos aktoriai.

Kūrybinė drąsa, prasmingas estetizmas, preciziškai parinkta muzika, kostiumai ir scenografija suteikia spektakliams ypatingos įtaigos.

Anželikos Cholinos kūrybos video pristatymas
 

Šiandien

Šiandien A|CH teatras yra vienas ryškiausių ir sėkmingiausių nepriklausomų profesionalių šokio teatrų Lietuvoje. Jausmingi baleto, šokio ir vaidybos sinteze grindžiami spektakliai sulaukė didelio žiūrovų dėmesio ir teatro profesionalų pripažinimo.  

Nuo įsikūrimo, teatras išleido 20 šokio spektaklių premjerų, parodyta per 650 spektaklių, kuriuos išvydo per 400 000 žiūrovų.  Vienas pagrindinių teatro prioritetų – kad spektakliai daug gastroliuotų po Lietuvą ir būtų prieinami visuose šalies regionuose.  Žiūrovų gausa spektakliuose taip pat įtvirtino tuo metu dar visai naują šokio spektaklio žanrą Lietuvoje.

Sėkmingas gastroles teatras organizuoja tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. A|CH spektakliai buvo pristatyti Anglijos, Danijos, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Rusijos, Baltarusijos, Turkijos, Vengrijos, Italijos žiūrovams.

 

Trupė

Kiekviena pasirinkta spektaklio tema ar pjesė reikalauja savitos artistų sudėties. Dėl šios priežasties A|CH teatras neturiu nuolatinės trupės.

Statant spektaklius siekiama, kad artistai atitiktų choreografės sumanymą ir kuriamų personažų charakteristikas, todėl bendradarbiauti pastatymuose kviečiami įvairių Lietuvos ir užsienio teatrų artistai – baleto solistai, šiuolaikinio šokio šokėjai, dramos aktoriai, dainininkai ir kiti scenos menų atstovai.

Per daugiau nei 24-erius kūrybinio darbo metus yra susiformavęs tvirtas ir žiūrovų atpažįstamas A|CH solistų branduolys. 

2023 metais buvo įsteigta A|CH Meistriškumo klasė, o 2024-aisiais – A|CH Juniors klasė, abi prie Lietuvos tarptautinės baleto akademijos (LTBA). Čia ugdoma jaunoji baleto artistų karta, mokinių įgyti įgūdžiai sujungiami su scenine praktika šokant A|CH spektakliuose kartu su profesionaliais artistais.

Sukurta