Rėmėjai

Sukurta
Galerija
Žiūrėti video

Maskvos valstybinis akademinis J. Vachtangovo teatras

Dviejų veiksmų šokio spektaklis Levo Tolstojaus romano motyvais pagal Alfredo Šnitkės, Piotro Čaikovskio, Gustavo Mahlerio ir Andrew Loydo Webberio muziką. 

Choreografė: Anželika Cholina.

Scenografas: Marijus Jacovskis.

Kostiumų ir grimo dailininkas: Juozas Statkevičius.

Šviesų dailininkai: Tadas Valeika.

 

Solistai

Ana Karenina: Olga Lerman.

Aleksejus Kareninas: Evgenij Kniazev.

Aleksejus Vronskis: Dmitrij Solomykin.

 

Trukmė: 2 val. 30 min. su pertrauka. 

Premjera Maskvos Valstybiniame J. Vachtangovo teatre su dramos aktoriais: 2012 m. balandžio 28 d.

Anželika Cholina

© Paulius Gasiunas

Nesiekiu įrėminti savo spektaklių pasitelkus konkretų žanrą –  scenoje man įdomu kurti patį gyvenimą. Sudėtingą daugialypį gyvenimą – apie tokį romane „Ana Karenina“ rašo Levas Tolstojus. Romane susipina tiek daug istorijų, kad nesunku pasimesti. Taip pasimetama ir susidūrus su gyvenimo sudėtingumu. Stengiausi išgryninti tai, kas svarbu man asmeniškai ir kas atpažįstama dabartiniame laike“, ‒ pasakoja A. Cholina.

Paklausta, kodėl scenoje nėra traukinio, kurio tikisi daugelis žiūrovų, choreografė atsakė: „Šiais laikais žmogus žmogų gali sužeisti žodžiu ar veiksmu daug stipriau. Tiesą pasakius, taip buvo visais laikais. Mano spektaklis  ‒ ir apie tai“.

 

Apdovanojimai ir nominacijos:

2013 metais spektaklis nominuotas 3 kategorijose (geriausias muzikinis spektaklis, geriausias scenografas, geriausia šokėja) aukščiausiam Rusijos teatriniam apdovanojimui "Auksinė kaukė".

2013 spalio pabaigoje „Ana Karenina“ atidarė Tarptautinį Havanos teatro festivalį (Kuba), kuriame buvo pristatyta virš 40 pastatymų iš užsienio.

2014 metų sausio 31 d.  Havanoje vykusioje iškilmingoje "Villanueva 2013" premijų įteikimo ceremonijoje spektaklis "Ana Karenina" buvo apdovanotas kaip geriausias užsienietiškas pastatymas.  Šios premijos steigėjas - Nacionalinė Kubos rašytojų ir kūrėjų sąjunga (UNEAC).  Teatro kritikos ir atradimų skyriaus vadovas N. Espinoza  sveikinimo kalboje minėjo: „ Pagal klasikinį L. Tolstojaus romaną pastatytas šokio spektaklis paliko didžiulį įspūdį mūsų žiūrovams. Visi pripažįstame neginčijamą spektaklio režisūrinę vertę, aukštą profesionalumą ir įspūdingą aktorių artistiškumą, kūrybinį ir techninį pastatymo sudėtingumą. Šokio ir gestų kalba perteikta istorija – neabejotinas meno šedevras“.

 

APIE SPEKTAKLĮ

Rašydamas romaną „Ana Karenina“ L. Tolstojus pirmąkart prabilo apie moters teisę į laimę, apie tai, kad moteris neturi tapti vyro savimeilės ir pasitenkinimo įrankiu. Gyvenimas pagal taisykles priešinamas tikram gyvenimui, gyvam žmogui. Bet tai tik viena iš choreografei svarbių temų.

Spektaklio scenovaizdį kūrė scenografas Marijus Jacovskis, kostiumus ir grimą – Juozas Statkevičius. Spektaklyje skamba kompozitoriaus Alfredo Šnitkės kūriniai. A. Šnitkės kūryba įvairi ir gili, perteikianti platų emocijų spektrą. Šiuo aspektu muzika ir  L. Tolstojaus romanas itin artimi.

Judesio prasme „Ana Karenina“ – vienas iš sudėtingiausių spektaklių, jame šoka tik dramos aktoriai, sukuriantys ypatingą gyvybės ir tikrumo atmosferą.

Repertuaras

 

Artimiausias spektaklio parodymo datas skelbia www.vakhtangov.ru

Sukurta