Rėmėjai

Sukurta
Galerija

Maskvos valstybinis akademinis J. Vachtangovo teatras

Šokio spektaklis pagal Marlene Dietrich dainas

Choreografė – Anželika Cholina.

Scenografas – Marijus Jacovskis.

Kostiumų dailininkas – Juozas Statkevičius.

 

Trukmė – 1 val. 30 min.

Premjera – 2008 m. rugpjūčio 22d.

APIE SPEKTAKLĮ

Tokio spektaklio  J. Vachtangovo teatre dar nebuvo. Tradiciškai spektaklio pagrindas yra dramaturgija, pagrindinė išraiškos priemonė – žodis, o muzika, plastinis lygmuo tėra papildomi elementai.

Choreografė Anželika Cholina karą regi kaip katastrofą, įvairių šalių ir tautybių žmones privertusią palikti gimtąsias vietas. Vyrus karas pavertė kariais, o moteris – bėglėmis. Svetimos šalies pakrantėje esančioje kavinėje jos laukia laivo, galbūt nuplukdysiančio į saugų uostą. Moterų krantas – tai vilties krantas, kuriame laikinai apsistoja spektaklio herojės. Spektaklio veiksmas – laukimas. Kiekviena herojė yra asmenybė su savo praeitimi, dabartimi, ateities svajonėmis.

Taigi gyvenimas tęsiasi. Gyvenimas, kuris tuo pat metu yra ir dramatiškas, ir groteskiškas, ir lyriškas. Moterys net ir karo metu išlieka moterimis. Nykioje kavinėje keistai atrodo prašmatnios suknelės, kurių jos taip ir nesugebėjo atsisakyti. Gyvenimas tęsiasi... Jaunos moterys flirtuoja su padavėjais, o vyresnės baugščiai žvelgia į praeinančių kareivių veidus tikėdamosi atpažinti artimuosius.

Muzika

Muzikinė spektaklio dominantė – Marlene Dietrich dainos. Kiekvienoje iš jų slypi mažytis su herojų likimais persipinantis pasakojimas. Kodėl būtent Marlene Dietrich? Patraukia ne platus aktorės balso diapazonas, o jame slypintys skirtingi emociniai atspalviai. M. Dietrich dainuoja vokiškai, angliškai, prancūziškai, hebrajiškai – skirtingos kalbos tarsi skirtingos herojų tautybės ir skirtingi charakteriai. Net jei kurios iš jų nesuprantame, prasmę suvokiame intuityviai – dainuojama apie aistrą, išsiskyrimą, meilę, viltį.

Keletas susirūpinusių, nekantrių, tragiškų moterų gyvenimų valandų, papasakotų plastikos, šokio, judesio, muzikos kalba“ – apie A. Cholinos spektaklį rašo Maskvos valstybinio akademinio J.Vachtangovo teatro tinklalapis.

 

Repertuaras

 

Artimiausių spektaklių parodymų datas rasite vakhtangov.ru.

Sukurta